भिडियो

आमालाई भयो पाठेघरको क्यान्सर, त्यही ऋण तिर्न हिडेका छोरा ट्याक्टरबाट खसेपछि खुट्टा काट्नु पर्यो, कहानी सुनेर रोए सबै (भिडियो)

तेह्रथुमको बिकट गाउमा भएको एउटा गरिब परिवार गरिब भएपनी हासी खुशी चलिरहेको थियो । तर एक्कासि दैबको खेल के भयो भयो । आमालाई एक्कासी रोग देखा पर्यो पाठेघरको क्यान्सर । दिनदिनै पेट दुख्दा पनि सहेरै बसिन ती बुढी आमा पैसा नभएर । त्यही ढिलो भएकै कारण उनको पाठेघर राख्नै नमिल्ने भैसकेको रहेछ । अन्ततः पाठेघर काटेर फाल्नु नै पर्यो । गरिब उनिहरुलाइ जम्मा तीन लाख रिन लाग्यो । तीन लाख रिन ठूलो भयो गरिब आमा छोरालाई । दिनदिनै तनाब भयो कसरी तीन लाख तिर्नु भनेर । ती पन्ध्र बर्शिय साना भाइले दुख गर्न थाले ट्याक्टरमा बालुवा ढुङा र ठुलाठुला रुखहरु पनि बोक्न थाले । ट्याक्टरमा दुख गर्दै हिड्दा रिन बोकेका बालक धेरै कमाउने र रिन तिर्ने सपना देख्न थाले र उनले धेरै मेहेनत गरेर ट्याक्टर कुदाउन सिके । कमाउदै आमालाई पैसा दिन थाले, रिन पनि धेरै घटाए तर बिडम्बना मनमा रिन अब तिर्दै छु भनेर झन दुख गर्दै हिडेका साना भाइलाई नसोचेको भयो ।आफैले कुदाएको ट्याक्टर भिरबाट खसेर ट्याक्टरको चक्काले उनलाई नै किच्यो ।

उनको खुट्टामाथी तेति ठूलो ट्याक्टरको बोझ पर्यो । करिब दुई घन्टा तीस मिनेटसम्म एइया आथ्था भन्दै कराए, कति चिच्याए । तर त्यो सुनसान भिरमा कोहि नभएकाले उनको आवाज कसैले सुनेन । उनलाई कति दुख्यो होला । कति छटपटाए होला उनी आफुलाइ त्यो ठाउँमा राखेर हेर्नुस त कति पीडा हुन्छ मनमा । धेरैपछि मात्र उनलाइ अर्को ट्याक्टरका साथिहरुले देखे । धेरै समय लगाएर उनलाई त्यहाबाट निकालियो र सिधै धरान घोपा पुर्याइयो । त्यहाँ डाक्टरले हेर्दा हड्डी सबै भाचिएर हेर्नै नसकिने अवस्था थियो । नसा सबै चुडिएको थियो । त्यहा उपचार सम्भव नभएपछि उनलाई काठमाडौ लानु भनेर डाक्टरले भने । रातारात गरेर उनलाई काठमाडौ पुर्याइयो ।उनलाई आइसियुमा धेरै समय राख्नुपर्यो । लामो समयको उपचार सफल नभएपछि अन्ततः उनको खुट्टा नै काट्नुपर्यो । आमाको उपचारको खर्च जुटाउन दुख गर्दै गरेको केवल पन्ध्र सोर्ह बर्शको बालकलाई अझै ऋणमाथी ऋण थपियो । आमाछोराको उपचार खर्च जोढ्दा करिब पैतिस लाख ऋण पुगेछ । बिचरा गरिब परिवारको बिचल्ली नै भयो न त घर रहयो न त जग्गा नै । घर जग्गा सबै जायजेथा बेच्दा पनि एक छेउसम्म तिर्न पुगेन गरिबको ऋण । ऋण तिर्न नसकेपछी अनि दुबै आमाछोराको यो हालत भएपछी दुखै दुखको सागरमा डुबेका उनिहरुको रुदारुदै दिन अनि रात बित्न थाल्यो ।

कहाँ जाने के खाने कहाँ बस्ने केही टुङ्गो नै भएन उनिहरुको । दुख पर्दा त झन आफन्त सबै तर्किदा रहेछन कसैले साथ दिएन । कसैको साथ नपाएका उनिहरुले फेरि तेह्रथुम जाने साहस गरेनन । आमाछोराले आत्महत्या सम्मको प्रयास गरे । तर एक अर्काको मायाले मर्न दिएन उनिहरुलाइ । कोहि पनि नभएको मान्छेको भगवान हुन्छ भनेझै दमकमा सानो पसल गर्ने एक दिदिले सहयोग गरेर कोठाभाडामा बस्दै आएका आमाछोराको सधै दिन रोएरै बित्छ । दमकमा काम खोज्ने क्रममा उनलाई भाडा माझ्ने काम पनि दिइएन दलित भनेर । अनि आफ्नो थर नै ढाटेर एउटा पसलमा भाडा माझेर कमाएको पैसाले महिनाको कोठाभाडा र खान पनि पुग्दैन त्यति धेरै पैतिस लाख कहाँबाट ल्याएर तिर्नु रु सुपर अनलाइन टिभिका समीर सुबेदिले ती आमालाई रुदै हिडेको देखेर संयोगबस तिनै सहयोग गर्ने ठाउकी मन्जुलाइ नै सोधेछन । ती दिदिले आमाछोराको मनै रुवाउने कहानी सुनेपछी थाहै नपाइ आखाभरी आँसु भएछ समिरको । यो दुखलाइ सबै नेपालीमाझ पुर्यायो भने सधै रुदै हिड्ने आमा अनि बिजोक भएको छोराको आखामा अलिकती भएपनी खुशी देखिन्छ कि भनेर पहिलोपल्ट मिडियामा ल्याए ।

यी आमाछोराको ठाउमा आफुलाइ राख्नुस अनि सोच्नुस त कस्तो हुन्छ रु तल भिडियोमा सबै कुरा देखाइएको छ त्यहा गएर हेर्नुहोला र अन्त्यसम्म हेरिदिनुहोला किनकी तपाईंले यो भिडियो अन्त्यसम्म हेरिदिएको खण्डमा भिडियो हेरेबापत युटुबबाट पैसा आउँछ । र त्यो आएको सबै पैसा ती गरिब आमाछोरालाइ दिनेछन समीर सुबेदिले उनले भिडियोमा रुदै वचन दिएका थिए । सकेको सहयोग सबैले गरिदिनुहोस तपाईंको सानो सहयोग पनि यो दुखी परिवारलाई ठूलो हुनेछ ।मन हुदाहुदै पनि सहयोग गर्ने अवस्था सबैको नहुन सक्छ सहयोग गर्न सक्नुहुन्न भने यो भिडियोलाई शियर गरिदिनुहोला ।

तपाईंको एक शियरले धेरै सहयोगि सम्म पुग्छ यो समाचार अनि भिडियो सहयोगीले यो देखेर सहयोग गर्नुभयो भनेपनि तपाईंले सहयोग गरेको बराबर हुनेछ । सहयोग गर्नलाई ढडज्ञद्धढघण्ठघट र ढडद्दछढण्टडटट मा सम्पर्क गरेर सहयोग गर्न सक्नुहुनेछ र त्यो सहयोग गरेको विवरण सहितको भिडियो समीर सुबेदीले बनाएर सुपर अनलाइन टि भि मा अपलोड गर्नेछन । यदि आमाको खाता नम्बरमा पैसा जम्मा गरिदिन चाहानुहुन्छ भने सानिमा बैंक खाता नम्बर स्ण्ण्द्दण्ज्ञज्ञण्ढण्ण्ण्घज्ञडद्ध मा गरिदिनुहोला । समीर सुबेदीसङको करिब द्धद्द मिनेटसम्म आमाको आँसु रोकिएन अरु झन झन रुदै जानुभयो अन्त्यमा कुराकानी नै रोक्नुपर्यो ।

Related Articles

Back to top button