समाचार

मा’हामारीमा गरीबिले भोकमरीमा रहेका पिडित हरुलाइ सहयोग गर्दै..सहयोगी हातहरू लाई हार्दिक नमन

मिलन कार्की,मोरङ्ग
यतिबेला कोरो’ना भाइरसका कारण भएको लकडाउनले धेरै स्थानमा अति विपन्न परिवारलाई दैनिक गुजारा गर्न मुस्किल परिरहेको छ । यो मध्ये मोरङको विराटनगर स्थित वाँसवारी भित्री बस्तीका अति पी’डा भोगी रहेको खबर सङ्गै गएर बुज्दा १० परिवारले ठुलो कष्टपुर्ण दिन कटाईरहेका देखे ।

पीडित परिवारसंग अहिले खाने कुनै अन्न छैन । दैनिक परिरहेको पानीले झन उनिहरुलाई विचल्ली वनाएको छ । यी परिवारले लकडाउन अघि विभिन्न श्रम गरेर पेट पाल्दै आएका थिए । लकडाउनका कारण कोहि उद्योगमा काम गर्थे । कोहि सिलाईवुनाई र अन्य मजदुरी गरेर परिवार पाल्दै आएका थिए । तर, अहिले लकडाउनका कारण सबै काम बन्द भएपछि परिवारमा ठुलो विचल्ली आएको छ ।

सरकारले दिएको राहत सामग्री सकिएको हप्तौं दिनभन्दा बढि भइसक्यो घरमा अन्न छैन । बुढाबुढी, बालबालिकामा रुवावासी छाएको छ ।
पीडितको गुनासो मैले लन्डन बस्दै आउनु हुने आदरणीय मनकारी दिदी Lila Rai सम्म पुर्याएको थिए उहाले केही साथी संग मिलेर सहयोग गर्ने वचन दिनुभएको छ । उहाँ दिदी प्रती निसब्द छु। यी परिवारहरुले गरिरहेको सहयोगको अपेक्षा छिट्टै पूरा हुनेछ। “एउटा नेपालीले अर्को नेपालीलाई सहयोग गर्नु नै धर्म हो”
“हामी पनि बाँचौं अरुलाई पनि बचाउँ ’ भन्ने भावना भएका सहयोगी मनहरुको यो परिवारलाई अहिले अत्यन्तै खाँचो छ ।

Related Articles

Back to top button