समाचार

अमेरिकी राष्ट्रपति बल्ल गले, भातरतसँग पनि सहयोग मागे

एजेन्सी । कोरोना भाइरसको महामारीका कारण विश्वका सबै व्याबस्था उथलपुथल भइरहेका छन । विश्वको शक्तिशाली देश अमेरिकालाई समेत कोरोना भाइरसको प्रकोपले हायलकायल बनाएको छ । शनिबार मात्र अमेरिकामा १ हजारभन्दा बढीको मृत्यु भएको छ ।

संक्रमितको संख्या ३ लाखभन्दा बढी भइसकेका छन् । अमेरिकामा कोरोना संक्रमित बिरामीहरूको संख्या निरन्तर बृद्धि भइरहेको छ । यसैबीच, अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको सहयोग खोजेका छन् । उनले हाइड्रोक्साइक्लोरोक्विन ट्याब्लेट उपलब्ध गराउन अनुरोध गरेका छन् ।

चीनको वुहानबाट फैलिएको कोरोना भाइरसका कारणबाट मृत्यु हुने मृत्युको संख्या पनि निरन्तर बृद्धि भइरहेको छ। यसै बीच अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले प्रधानमन्त्री मोदीसँग कुरा भएको थियो ।

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीलाई हाइड्रोक्सीक्लोरोक्विन ट्याब्लेट उपलब्ध गराउन अनुरोध गरेका छन्। साथै, प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीलाई अमेरिकाको हाइड्रोक्सीक्लोरोक्विन आदेश छिट्टै जारी गर्न भनिएको छन ।

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले भने, ’भारतले यो औषधि ठूलो मात्रामा बनाउँछ । भारतको जनसंख्या १ अर्बभन्दा बढी छ । मैले पीएम मोदीलाई भनें कि यदि उसले हाम्रो आदेश पठायो भने म कृतज्ञ हुनेछु । वास्तवमा, हाइड्रोक्सीक्लोरोक्वाइन कोरोना बिरामीहरुको उपचार गर्न प्रयोग भइरहेको छ।

भाइरस संक्रमण संसारमा १२ लाख भन्दा बढी व्यक्तिमा फेला परेको छ । एकै समयमा, विश्वमा कोरोना भाइरसको कारण ६४ हजारभन्दा बढी व्यक्तिको मृत्यु भइसकेको छ ।

Related Articles

Back to top button