भिडियो

कोरोना लाग्छ भन्दै भाडामा बस्‍ने नर्सलाई घरभेटीले घोक्राउँदै निकाले ! दाङ बाट यस्तो भिडियो आयो (भिडियो हेर्नुस)

बिरामीको उपचारमा खटिएकी नर्सलाई डेराबाट निकाल्ने घरभेटी प क्रा उ परेका छन् । नर्सलाई घरबाट निकालेको आरोपमा एक जना घरधनी प क्रा उ परेको दाङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी गोविन्दप्रसाद रिजालले जानकारी दिए । प क्रा उ पर्नेमा दाङको घोराही उपमहानगरपालिका–२ का वडासचिव नारायण आचार्य रहेका छन् ।

कोरोना भाइरस सर्ने भन्दै उनले आफ्नो डेरामा बस्दै आएकी आएकी तुलसीपुर उपमहानगरपालिका १६ गणेशपुरकी नर्स सिर्जना खड्कालाई निकालेको प्रहरीको आरोप छ । दाङका प्रहरी प्रवक्ता सुमित खड्काले आरोपबारे अनुसन्धान जारी रहेको बताए । प्रहरीका अनुसार वडा सचिव आचार्यले आरोप अस्वीकार गरेका छन् । भिडियो हेर्नुस

कोरोना भाइरसबाट विश्व प्रख्यात वैज्ञानिकको निधन

एजेन्सी- विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका कारण विश्व प्रसिद्ध दक्षिण अफ्रिकाकी वैज्ञानिक गीता रामजीको निधन भएको छ । उनको मंगलबार कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण निधन भएको बीबीसीले उल्लेख गरेको छ ।

प्राध्यापक रामजी हालै बेलायतबाट घर फर्केकी थिइन् । स्वास्थ्यमा समस्या देखिएपछि क्वाजुलु–नाटाल प्रान्तस्थित अस्पतालमा उनी भर्ना भएकी थिइन् । उपचारका क्रममा उनको मंगलबार निधन भएको बीबीसीले जनाएको छ ।

उनले दक्षिण अफ्रिकामा एचआईभी संक्रमण रोक्ने उपायको खोजीमा ध्यान केन्द्रित गर्दै आएकी थिइन् ।

साथै उनले क्षयरोग (टीबी) रोकथामका लागि पनि काम गरेकी थिइन् । दक्षिण अफ्रीका रहँदै आएकी भारतीय मूलकी उनको मृ’त्यू कोरोनाभाइरसकै कारण भएको अफ्रीकन मेडिकल रिसर्च काउन्सिलकी अध्यक्षले दाबी गरेकी छिन् । तर उनको मेडिकल रिपोर्ट भने आउन बाँकी रहेको जनाइएको छ ।

दक्षिण अफ्रिकामा हालसम्म कोरोनाको संक्रमणबाट ५ जनाको निधन भएको छ । अफ्रिकाको क्वाजुलु नतालमा बस्दै आएकी ६४ वर्षीया गीता साउथ अफ्रिकन मेडिकल रिसर्च काउन्सिलमा एचआईभी संक्रमण रोक्ने विषयमा अनुसन्धानरत थिइन् । उनलाई सन् २०१८ मा युरोपियन डेभलपमेन्ट क्लिनिकल ट्रायल्स पार्टनरसिप्सका तर्फबाट आउटस्ट्यटण्डिङ फिमेल साइन्टिस्टको पुरस्कार प्रदान गरिएको थियो ।

Related Articles

Back to top button
Close