Friday, February 28

द’लित भन्दै छोरीकी आमालाई घरबाट नि’कालियो ! रुँ’दा रुँ’दा आ’शु रित्तियो तर न्याय पाईनन् सजना नेपालीले (हेर्नुस् भिडियो)

February 15, 2020 664

जातीय विभेद र जातको कारणले अनेकौं महिलाहरु शारीरिक तथा मानशिक यातना भोग्न बाध्य छन् । घर परिवारबाट अपहेलित भएर दयनीय जीवन बाच्न बाध्य छन् । यस्तै श्रीमानबाट पिडित भएकी सजना नेपालीको पिडा र संघर्षको कथा बेग्लै छ । १० बर्ष अगाडि अन्तरजातीय बिवाह गरेकी सजना नेपालीलाई यतिबेला प्रेम र बिवाह अभिषाप बनेको छ । दोलखा लामिडाँडामा जन्मेकी सजना नेपाली आफ्नो परिवार सहित काठमाडौ बस्ने गर्थिन् ।

१३ बर्षको उमेरमा आफुभन्दा १३ बर्ष जेठो भक्तपुर घर भएको अनिल श्रेष्ठले भगाएर बिवाह गरेका थिए । बिवाहका केहि बर्ष राम्रै बिते पनि छोरी जन्मेपछि श्रीमानको व्यबहारमा परिबर्तन आएको बताउँछिन् सुजना । घर परिवारले तल्लो जात भएका कारण सजनालाई भित्र्याउन सक्दिन भनेर छोरी र पत्निलाई दु:ख दिएर अलपत्र पारेर भागेका छन् ।

परिवारको सम्पर्कमा भएको सजनाको दाबी छ, तर परिवारले उल्टा ‘तेरो पोइको ठेक्का लिएको छ र’ भन्दै सहयोग नगरेको बताउँछिन् । २३ बर्षकी ललितपुरको हरिसिद्दीकी सजना नेपालीले परिवारको मिलेमतोमा अनिललाई लुकाएको आरोप लगाएकी छिन् । रुँ’दा रुँ’दा आ’शु रित्तियो तर न्याय पाएकी छैनन् सजना नेपालीले । बाँकी हेर्नुस्, यो मर्मस्पर्शी भिडियो:

Loading...

प्रतिकृया दिनुहोस्