Friday, February 28

”सेवाग्राही एक्लै सेवा लिन नआउने रहेछन्, सेवाग्राहीलाई एक्लै प्रहरी कार्यालय आउने वातावरण बनाउँछु” : एसपी पन्त

February 15, 2020 110

प्रहरी उपरीक्षक (एसपी) गंगा पन्तले जिल्ला प्रहरी कार्यालय पर्सामा सेवाग्राही एक्लै नआउने गरेको बताएकी छिन् । कार्यालय प्रमुख बनेर जिल्लामा आएको नवौं दिन शुक्रबार पर्सेली पत्रकारहरुसँगको भेटमा उनले यस्तो बताएकी हुन् ।

‘जिल्ला प्रहरी कार्यालय पर्साको प्रमुख भएर म आएको ९ दिन भयो, यहाँ कुनैपनि सेवाग्राही एक्लै सेवा लिन नआउने रहेछन, कसै न कसैलाई साथमा लिएर मात्रै आउनुहुन्छ,’ एसपी पन्तले भनिन्, ‘किन त्यस्तो भएको हो बुझेर उहाँहरुलाई एक्लै आउन सक्ने वातावरण बनाउँछु । उहाँहरुले सोचेको जस्तो प्रहरी संगठन छैन भन्ने विश्वास दिलाउँछु ।’

उनले ‘प्रोएक्टीभ पुलिसिङ’ मार्फत थुनुवा कक्ष सँधै खाली राख्न सकियोस भन्ने तर्फ आफू लागि पर्ने बताइन् । १ सय ७ किलोमिटर खुल्ला सीमा पर्साको सुरक्षा व्यवस्थामा मुख्य चुनौती भएपनि अन्य सरोकारवाला निकायसँग मिलेर सीमा क्षेत्रमा हुने अवैध गतिविधिलाई रोक्ने उनको भनाइ छ ।

सञ्चारकर्मी सामु उनले भ्रष्टाचारमा ‘शुन्य सहनशीलता’ नारामा मात्रै होइन व्यवहारमा उतार्ने अठोट गरिन् । गत पुस ४ गते प्रहरी प्रधान कार्यालयले २४ जना एसपीको सरुवा गर्दा एसपी पन्तलाई चितवनमा पठाइएको थियो । तर राजनीतिक वातावरण नमिलेपछि २१ माघमा पर्सामा सरुवा गरिएको हो ।

पर्सा जिल्लाले पहिलो महिला प्रहरी प्रमुखको रुपमा पन्तलाई पाएको छ । फेसबुक कमेन्टका कारण विवाद र चर्चामा आएकी पन्त व्यवसायिक प्रहरी अधिकृतको रुपमा परिचित छिन् । पर्सामा कार्यरत एसपी सोमेन्द्रसिंह राठौरलाई काठमाडौं प्रहरी परिसर, टेकुमा सरुवा गरिएपछि उनी पर्सा आएकी हुन् ।

Loading...

प्रतिकृया दिनुहोस्