समाचार

नेपालको पक्षमा खुलेरै उत्रिए पाकिस्तानी प्रधानमन्त्री खान

काठमाडौं, १४ जेठ । नेपाल–भारतबीच सीमाविवाद चलिरहेका बेला पाकिस्तानी प्रधानमन्त्री इमरान खानले भारत छिमेकीका लागि ख तरा बन्दै गएको टिप्पणी गरेका छन् ।

नरेन्द्र मोदी नेतृत्वको सरकारलाई हिन्दूवादी फासिष्टको संज्ञा दिँदै उनले भारतको छिमेक नीतिको आलो चना गरेका हुन् । इमरानले ट्वीट गर्दै भनेका छन्, मोदी सरकारले अपनाएको नाजी नीतिसरहको अहंकारयुक्त विस्तारवादी नीति छिमेकीका लागि खत रा बन्दै गइरहेको छ ।

इमरानले आफ्नो तर्क पुष्टि गर्न केही उदाहरण पनि दिएका छन्। उनी लेख्छन्, मोदी सरकारले बंगलादेशलाई नागरिकता कानुनमार्फत, नेपाल र चीनसँग सीमा विवादमार्फत र पाकिस्तानलाई झुटो अभियानमार्फत धम्क्याइरहेको छ ।

इमरानले ट्वीटमा काश्मीर मुद्दा पनि उठाएका छन् । उनले लेखेका छन्, भारतप्रशासित काश्मीरमा अबैध कब्जा जमाएर युद्ध अपराध गरेको भारतले पाकिस्तानप्रशासित काश्मीरमाथि पनि दाबी गरिरहेको छ। भारतीय अल्पसंख्यकलाई दोस्रो दर्जाको नागरिक बनाउन खोजेको मोदी सरकार ती अल्पसंख्यकका लागिमात्र नभई क्षेत्रीय शान्तिकै लागि खतरा बनेको उनको तर्क छ ।

Related Articles

Back to top button
Close